Osteodynamika pro zvířata
Cílem Osteodynamiky je uvolnění stažených, slepených a nepohyblivých fasciálních struktur a podpora jejich uvolnění, hydratace a lepší vzájemné skluznosti. Přímé působní terapeutického tlaku na tkáň a pomalý pohyb účinně navozuje správný fyziologický stav pojivových tkání.
Zcela zásadní je neinvazivní přístup terapeuta k ošetření. Použití tlakové síly, kterou vytváří terapeut na postižené místo je malé, ale působí delší čas. Tento delší čas umožní organismu změnu vzorců ve tkáních. Účinnost tlaku zvyšuje pohyb, který je aktivní nebo pasivní . Procesy ve tkáních jsou nedílnou součástí práce s kosterním systémem.
Osteodynamika vychází z principu několika účinných technik, konkrétně:
1. Dornovy metody - cíleně se zaměřuje na biomechaniku kloubních spojení a ošetření mechanických posunů v kosterním aparátu.
2. Kraniosakrální osteopatie - řeší v těle fyzické i psychické bloky, využívá pohyb, který se odehrává uvnitř těla ( pohyb mozkomíšního moku a pohyb tkání )
3. Osteopatie - zabývá se celým systémem opěrného aparátu (kosti, klouby, vazy a ostatní pojivové tkáně, zejména fascie. ) Nápravou vzájemných poměrů se navozuje rovnováha a správná funkce organismu.
Ošetření Dornovou metodou nebo Osteodynamikou NENÍ náhradou veterinární péče ani náhradou vyšetření u veterinárních lékaře. Pokud nepřicházíte na preventivní ošetření a Vaše zvíře má nějaké zdravotní obtíže, měl by jej vždy vidět nejdříve Váš veterinární lékař.