Kinesiotaping

Kinesiotaping je terapeutická metoda používaná k léčbě akutních i chronických potíží pohybového aparátu. Tejp je v podstatě pružná bavlněná páska, která při správné aplikaci snižuje bolest, umožňuje rychlejší hojení a ovlivňuje správnou funkci svalů.

Dva základní způsoby, kterými tejp působí na naše svaly, jsou stimulace kožních receptorů a rozšiřování intersticiálního prostoru. Kinesio tape působí na kožní receptory už jen tím, že je na kůži nalepen. Ty potom mozku dané místo 24 hodin denně připomínají a tělo se na danou partii více soustředí.

Základní metoda tejpování spočívá v tom, že tejp lepíme na nataženou partii s nulovým napětím. Když se potom partie navrátí do klidové polohy, kůže se zkrátí, ale kinesio tape zůstane stejně dlouhý. Tento rozdíl v délce způsobí pro tejpy tak typické zvlnění, to má za následek nadzvednutí pokožky čímž se rozšíří intersticiální prostor mezi svalem a kůží. To umožní lepší proudění lymfy a krve a sníží se tlak na cévy. Tím tejp urychluje hojení. Využití tejpování je však daleko širší a dá se využít téměř při jakékoli komplikaci spojené s pohybovým aparátem.

  • Relaxace namožených, natažených nebo natržených svalů
  • Stimulace oslabených nebo naopak uvolnění zatuhlých svalů
  • Zredukování bolesti, otoků a modřin
  • Korekční techniky 
   Kinesiotape
 Je vyroben z bavlny, může se natáhnout až na 160% své délky,
     lepidlem je obvykle přírodní pryskyřice a je prodyšný a voděodolný.
     

        Kinesiotaping je velmi účinný při léčbě modřin a otoků.  

        Po sundání tejpů je vidět obrovský rozdíl. 

 

Kontakt

Jitka Wasserbauerová DoTh Kulturní dům Střelnice
Vančurova 378
543 01 Vrchlabí
Tel: 739 170 649 - nejlépe SMS masaze@masazevrchlabi.cz